طراحی سیستم های تهویه و تخلیه پارکینگ ها

طراحی سیستم های تهویه و تخلیه پارکینگ ها

هدف از راه اندازي سامانه هاي تخلیه دود پارکینگ ها، تخلیه و کنترل حرارت، دود و محصولات ناشی از حریق و همچنین تهویه گازهاي سمی ناشی از کارکرد موتور خودروها و اگزوز وسایل نقلیه در هنگام عملکرد عادی می باشد.

در این شرکت برای طراحی سیستم اگزاست پارکینگ ها از استاندارد بریتانیا، BS (British Standards)  و ضوابط ملاك عمل سامانه هاي تهويه، تخليه و كنترل دود سازمان آتش نشانی تهران استفاده می شود. بر این اساس، در مواقع تخلیه هوا، سیستم بایستی قدرت انجام حداقل 6 بار تعویض هوای کل طبقات در ساعت را داشته باشد. در مواقع اورژانس مانند حریق این قدرت حداقل می بایست معادل 10 بار تعویض هوای طبقه حادثه دیده در ساعت باشد.

همچنین به منظور ایجاد فشار منفی در فضای طبقات در هر دو حالت عملکرد نرمال و هنگام حریق، ظرفیت هوای تازه، 50% – 75% هوای اگزاست در نظر گرفته می شود.

سیستم تهویه پارکینگ باید به گونه اي باشد که محل آتش سوزي را تشخیص داده و سیستم تخلیه دود فعال گردد. با توجه به محل آتش سوزي ممکن است سناریو هاي مختلفی وجود داشته باشد و بنابراین فعال سازي می تواند به صورت دستی توسط آتش نشان، خودکار توسط سنسور و یا ترکیبی از هر دو صورت گیرد.

به منظور افزایش بازدهی، سیستم تهویه و تخلیه می بایست بر اساس نوع و ابعاد پارکینگ ها طراحی شود. به طور کلی سیستم تهویه پارکینگ به دو دسته کلی تقسیم می شود که در زیر به صورت اجمالی معرفی می گردد:

1- سیستم تهویه با اجرای کانال کشی  2- سیستم تهویه با بهره گیری از جت فن

1– سیستم تهویه با اجرای کانال کشی

در این سامانه به کمک فن های تخلیه و هوای تازه، عملیات تزریق هوای تازه و تخلیه هوای آلوده انجام می گیرد. همچنین با بهره گیری از کانال های تعبیه شده در پارکینگ ها ایجاد جریان ما بین این دو نقطه بصورت مکانیکی انجام می شود.

در این سامانه علاوه بر مشکلات عملکردی که از آن جمله می توان به اختلال در سیستم با افزایش فاصله بین کانال ها اشاره کرد، مشکلات عمده دیگری وجود دارد. مانند: کم شدن ارتفاع سقف به دلیل اجرا کانال کشی، وجود نقاط تهویه نشده در پارکینگها ، هزینه بالای نگهداری، ایجاد صدا و کم شدن زیبایی پارکینگ ها به دلیل حجم بالای کانال ها.

بنابراین به عنوان یک قاعده کلی استفاده از سیستم کانال‌کشی در پارکینگ‌های بزرگ نه تنها هزینه های بالایی دارد، بازدهی و کارآمدی سیستم نیز کاهش پیدا می کند.

2- سیستم تهویه با بهره گیری از جت فن

در سیستم تخلیه هوای پارکینگ با بهره گیری از جت فن، کانالهای افقی کاملا حذف شده و جت فن ها جایگزین می گردد. جت فن ها با عملکرد هماهنگ خود می توانند باعث ایجاد جریان هوا در فضای پارکینگ شده و وظیفه انتقال هوا ما بین دو نقطه تخلیه و هوای تازه می گردد. در این سیستم علاوه بر کنترل دود ، سرعت تخلیه دود نیز نسبت به سیستم کانال کشی افزایش می یابد. این سیستم علاوه بر آنکه عملکرد بهتری در پارکینگ های بزرگ دارد معایب سیستم کانال کشی را ندارد.

 

شرکت دمنده براي سیستم تهویه پارکینگ ها اقدام به تولید انواع جت فن و فن هاي تامین هوا و تخلیه هوا که قابلیت کار در دماي بالا را داشته باشند نموده است. این جت فن ها در دو نوع آکسیال و سانتریفیوژ ارائه می گردند. لازم به ذکر است فن هاي آکسیال مورد نیاز جهت تامین هوا و تخلیه دود پارکینگ ها در ابعاد مختلف توسط شرکت دمنده به صورت کاملا استاندارد قابل تامین می باشد.